Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

Magicznie w Piwnicy Pod Baranami
30 grudnia 2017 godz. 12:24

To było chyba dla nas wydarzenie roku 2018. Prestiż tego koncertu, jego znaczenie dla nas możemy chyba porównać tylko z występem w legendarnym Mystic Seaport Museum na Sea Music Festival w USA w 2013 r.. A zaczęło się banalnie…

Podczas powrotu z łódzkiego „Kubryku” (to był w ogóle wyjazd przełomowy jeśli chodzi o kilka decyzji i pomysłów, ale o tym kiedy indziej), ni stąd ni zowąd padło „a jakby tak zagrać w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami”? Pomysł szalony i z tych, co to raczej się nie spełniają, ale ziarno, jak się okazało, padło widać na podatny grunt.

Pod koniec roku Marek wziął się za temat i doprowadził go do szczęśliwego końca.

I tak 7 grudnia, w czwartek, zjawiliśmy się na krakowskim Rynku, na scenie, która dla nas jest miejscem legendarnym - w Piwnicy Pod Baranami. Na artystach związanych z tą sceną wielu z nas się „wychowało”, wiele piosenek „pochodzących” z tej sceny mamy w swoich śpiewnikach i czasem grywamy i śpiewamy je przy różnych okazjach. Duch Piotra Skrzyneckiego też nam nie jest obcy. Słowem - miejsce dla nas święte niemalże.

Mieliśmy tremę, sporą. Nie wiedzieliśmy jak nas przyjmą gospodarze - czy nasza muzyka się spodoba? Nie wiedzieliśmy, jak zareaguje na nasz repertuar publiczność - czy w ogóle przyjdzie (bilety tanie raczej nie były) i czy szanty w takim miejscu się spodobają? Wszystkie obawy okazały się płonne - choć lekki stres zawsze pomaga w mobilizacji.

Koncert wypadł tak, jak sobie zamarzyliśmy. Odsłuch i komfort grania - profesjonalny, publiczność dopisała i reagowała wspaniale. Marek stanął na wyżynach swej konferansjerki, wciągając - wypełnioną niemal po brzegi, klimatyczną piwniczkę - w nasz świat. Zespół, niesiony wspaniałymi emocjami, także dał z siebie wszystko. Stworzył się tam przewspaniały klimat. Długo później jeszcze przeżywaliśmy ten koncert.

Wygląda na to, że zdobyliśmy serca nie tylko publiczności ale i gospodarzy, gdyż już możemy Was zaprosić znów do Piwnicy. Planujemy tam 15 marca jeden z koncertów promocyjnych naszej nowej płyty. Rezerwujcie termin i przybywajcie!

Zdjęcia, autorstwa niezmordowanej Basi Wójcik (dziękujemy!) z tego koncertu znajdziecie w naszej galerii (kilka poniżej), oraz na naszym facebooku.


CREW ONLY