Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

Z Bananami w Muzie
19 września 2016 godz. 21:09Oj co to był za koncert! Re-we-la-cja. Sala wyprzedana, brak miejsc, tłok, pełno znajomych i przyjaciół i do tego świetna sala i atmosfera. Tak można podsumować pierwszy z koncertów jubileuszowych, które chcemy organizować w miejscach naszego zamieszkania, i w miarę możliwości zapraszać na nie, naszych przyjaciół ze sceny (nie tylko szantowej).
Pierwszy z cyklu koncertów - "15 lat Sąsiadów z Banana Boat" - wypadł w Sosnowcu. Tu mieszka Ela, Kuba (który występował z nami do 2013 roku, i pojawił się na scenie także tego wieczoru!), tu też dorastał, i chodził do szkoły muzycznej Kamil. Z Sosnowca pochodzą też przyjaciele Sąsiadów - grupa Banana Boat.

Szał na widowni podczas ich godzinnego koncertu był do przewidzenia, ale niesamowity aplauz, atmosfera, jaką zgotowała publiczność Sąsiadom, zaskoczyły nas całkowicie. Było tak wspaniale, że nie chciało się schodzić ze sceny i zagraliśmy półtoragodzinny (sic!!!!) set. Doskonale nam się śpiewało!!! Warunki były super, a co najważniejsze, publiczność wytrzymała niemal 3 godzinne "szantowanie".

Jak podkreślali gospodarze - załoga Klubu im. Jana Kiepury, zarządzająca obiektem, jeszcze takiego koncertu, z wyprzedaną salą i taką atmosferą - nie mieli.

My od Bananów, poza wspaniałym koncertem, dostaliśmy okolicznościowy prezent - Wielką Księgę ;), zaśpiewaliśmy sobie z nimi też jeden utwór. Rychło będziemy chcieli do sosnowieckiej Muzy wrócić, bo czuliśmy się tam jak u siebie.

Przed nami kolejne koncerty. Już za miesiąc w Gliwicach VI Międzynarodowy Festiwal Morza "Nad Kanałem", a potem czekają jeszcze Bytom, Katowice, Wrocław, Pszczyna. Szczegóły wkrótce na naszej stronie i na facebooku.
CREW ONLY