Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

6 Nad Kanałem za nami
20 października 2016 godz. 20:41

Znów się udało i znów było wspaniale. Szósta edycja naszego Międzynarodowego Festiwalu Morza "Nad Kanałem" w Gliwicach, zdaniem większości uczestników, zarówno tych po stronie widowni, jak i organizacji, była najlepszą z dotychczasowych. Naszym zdaniem też. Nie mogliśmy sobie lepiej wymarzyć świętowania 15-lecia.

Świetne koncerty dali nasi goście - Armstrong's Patent z Holandii, 2 Sheets 2 the Wind z Belgii, Marta Śliwa, Perły i Łotry, Jerzy Ozaist. Wspaniałą niespodziankę zrobili widowni i nam Kamil i Marek - świętujący swoje 10-lecie w Sąsiadach. Pierwszy zaprosił do Gliwic grupę Segars. Dawno temu, w 2004 roku, Kamil zaśpiewał z nimi swój pierwszy koncert zagranicą, podczas festiwalu "Bie Daip" w Holandii, który organizują... Armstrongi (sic!) :D. Marek z kolei wystąpił z oryginalnym składem Watersztagów, którzy specjalnie na tę okazję, zjechali do Gliwic, częściowo aż znad morza. Dla Segarsów to był pierwszy koncert od zawieszenia działalności ponad 5 lat temu, Watersztagi oficjalnie pojawili się na scenie po ponad 10 latach przerwy. Ale to nie wszystkie niespodzianki. Przed pierwszą gwiazdą, na dwa utwory pojawiły się nowe podopieczne Dominiki - żeńska grupa wokalna Aqua Marina.

Była wspaniała atmosfera. Wszyscy, jak to u nas, mieszali się na scenie, zapraszali wzajemnie. Bardzo miło było nam znów wystąpić z Jurkiem Ozaistem, wielką radochę zaś sprawili nam Kuba i Adrian, występując z nami w całym naszym koncercie. Dzięki chłopaki! Był czad!

Oczywiście nie skończyło się na oficjałkach, bo tort, toasty, śpiewy wspólne czyniliśmy do rana w tawernie. Dziękujemy wszystkim!!!
CREW ONLY