Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

15-lecie czas uświęcić
29 sierpnia 2016 godz. 14:20W miniony weekend, podczas Festiwalu "Bie Daip" w przeuroczym, holenderskim miasteczku Appingedam, rozpoczęliśmy oficjalnie obchody naszego 15 lecia. Miejsce to nie przypadkowe, dla nas bardzo szczególne z kilku powodów.

Po pierwsze to tu w 2004 roku Kamil debiutował jako wykonawca na międzynarodowej scenie szantowej (wówczas z zespołem Segars). Po drugie, to także tu, na pierwszej poważnej imprezie międzynarodowej debiutowali Sąsiedzi (potem poszło już z górki Francja, Niemcy, Norwegia, Czechy, USA, w tym legendarny Mystic Seaport). Po trzecie "Bie Daip" to nic innego jak "Nad Kanałem" ;). Po czwarte w tym roku holenderski festiwal celebrował swoją 15 edycję. Po piąte, czujemy się tam jak w domu i za każdym razem żal nam wyjeżdżać.

To wystarczające powody do tego by celebrowanie naszego jubileuszu rozpocząć właśnie w Appingedam. Bardzo dziękujemy gospodarzom za tę możliwość. Specjalny koncert niestety przerwała nam ogromna burza, ale "Johny I hardly Knew Ye" w oślepiających błyskawicach i huku gromów zabrzmiał naprawdę wyjątkowo! (o tegorocznym Bie Daip jeszcze napiszemy).

Koncertów jubileuszowych będzie co najmniej kilka, a jak dobrze pójdzie to i kilkanaście. W pierwszej kolejności odwiedzimy miasta, w których mieszkają lub z których pochodzą obecni i byli członkowie zespołu. Zaczniemy od Sosnowca (koncert 18 września z zespołem Banana Boat!) potem Gliwice (15 października, Festiwal Nad Kanałem). Kolejne miejscowości na naszej liście to Wrocław, Bytom, Pszczyna.

Będziemy też chcieli w ciągu najbliższych 12 miesięcy odwiedzić naszych przyjaciół ze sceny by zagrać koncert z nimi na ich terenie. Planujemy m.in. wyjazd do Łodzi, Szczecina, Krakowa. Śledźcie nasze "aktualności", facebooka, a jeśli chcielibyście byśmy zagrali także u Was - piszcie. Razem na pewno coś wymyślimy!
CREW ONLY