Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Aktualności

Znów do Paimpol
13 lipca 2015 godz. 18:58

W połowie sierpnia, po raz drugi w naszej historii, pojawimy się na jednym z największych festiwali marynistycznych w Europie i na świecie – Festival du Chant de Marin w bretońskim Paimpol.

Pierwszy raz byliśmy tam w 2011 roku, kiedy to wzięliśmy udział (wraz z Indygo i Banana Boat) w obchodach 25 lecia działalości jednego z ważniejszych na francuskiej scenie folku morskiego zespołu – Les Souilles de Fond de Cale (od nich mamy słowa wykonywanego przez nas „Dans dix Ans“).

Podczas tamtego wyjazdu działo się wiele. Zaczęło się nieszczęśliwie, bo pierwszego dnia potężna ulewa, trwająca godzinę – czyli cały nasz czas na koncert – uniemożliwiła nam (jako jedynym) występ w jednej z fajniejszych lokalizacji festiwalu. Żal nasz był ogromny, bo to jedyna ulewa jaka przeszła przez Paimpol w ciagu całego festiwalu. Ale humory poprawił nam wspaniały koncert jubileuszowy, na którym pojawiliśmy się z Sójkami (Les Souilles…) na głównej scenie przed wielotysięczną publicznością. Potem już było coraz lepiej. Spotkaliśmy się z Sinead O’Connor, wystąpliśmy na scenie z The Chieftains – na finale zatańczyliśmy z kanadyjkimi tancerzami specjalny układ, zagraliśmy świetne koncerty w pubie Guinness i w przewspaniałym „Cabaret“.

To był cudowny czas, wspaniali ludzie, świetne koncerty (m.in. irlandzkich Altan, Kila), a wszystko to wśród mnóstwa ludzi (ponad 100.000 osób odwiedza mały port w Paimpol w ciągu weekendu), w otoczeniu kolorowych łodzi i różnorodnej muzyki. Więcej możecie poczytać w relacji Kamila na Szanty24.pl

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie równie wspaniale, że tym razem pogoda nam dopisze, a koncerty będą udane. Spotkamy wielu przyjaciół, spędzimy wspaniały czas.

Oprócz nas do Paimpol wybierają się także trzy inne grupy: Wbrew Pozorom, North Cape i Orkiestra Samanta.


CREW ONLY