Sklepik O nas Galeria Muzyka Księga Gości Strona główna

Kontakt
Press Book
Rider
Linki
Koncerty

ISSA
Sąsiedzi na MySpace

sąsiedzi szanty & folk

Dawni Sąsiedzi

 » o nas

Adrian Poznachowski (gitara).

 Sąsiad z krwi i kości, także uczestnik wieczorów szantowych w pubie „U Sąsiada” w Gliwicach. Żeglarz jachtowy, buja się często po Mazurach, ale i Bałtyku zimą zakosztował. Tak naprawdę rozdarty między żaglami a dwoma kółkami, raz po raz udowadniał nam, że nie ma rejsu lub koncertu, na który nie dałoby się dojechać na rowerze. Góral without a cause :), czyli Pszczyniak z gór lub góral z Pszczyny, jak kto woli. Rozmiłowany w technologiach analogowych - słucha winyli i uwiecznia świat na kliszach (zwłaszcza czarno-białych), z którymi później zamyka się w ciemni. Magister inżynier architektem. Opuścił Sasiadów z przyczyn zawodowych po 10 latach, nieprzerwanego koncertowania, nie wystąpił z nami chyba tylko raz. Adrianie dziękujemy i wpadaj chłopie kiedy tylko możesz.

 

Jacek Dzwonowski (skrzypce).
Kompozytor, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący m.in. z gliwickim "Teatrem A" oraz Stanisławem Soyką. Grał z nami na samym początku przez kilka miesięcy. Później - producent naszej pierwszej płyty. Od 2007 znów nam pomaga, zastępując czasami Elę. Ostatnio na festiwalach w Giżycku i Gdańsku oraz na trasie do Łodzi, Warszawy i Gdyni.

 

Jurek Jasionek (altówka).
Uczeń IV klasy szkoły muzycznej. Jak dotąd najmłodszy z naszych „smyczków“, żeglarz. Zastąpił Elę podczas wakacyjnych koncertów 2007 w Rucianem-Nida i Sztynorcie. Dzielnie się sprawił. Chętnie z nim jeszcze pogramy.

 

 

 

Rafał Krzysztoń (gitara, mandolina).
Absolwent Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od początku w Sąsiadach, ojciec założyciel, przez 4 lata nam podgrywał, pisał teksty ale na śpiewanie nie dał się namówić. Częściej też można go było spotkać w górach niż na jeziorach. W październiku 2005 spełnił swoje marzenie – otwarł w Gliwicach jedyną wtedy na Śląsku, tawernę szantowo-folkową – Latarnię. Chwilę później opuścił zespół by swój czas poświęcić Ewie i Tymciowi.

 

Paweł Pleskacz (śpiew).
Nasz pierwszy „bas“. Absolwent Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, śpiewał również w Akademickim Zespole Muzycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podobno słyszano go ostatnio na "Wyspach".

 

 

 

Ola Mostowik (skrzypce).
Poznaliśmy ją w bytomskim Jameson Pubie. Zagrała z nami kilka razy pod koniec 2002r., m.in. na festiwalu Tratwa i III SzantyFolku w Katowicach.

 

 


Katarzyna Gancarz (skrzypce).
Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała z zespołem grającym muzykę irlandzką "No Name Band" (część muzyków tamtego zespołu tworzy dziś grupę Duan). Zagrała z nami raz w konkursie festiwalu Kopyść 2002 w Białymstoku.


Łukasz Knapik (śpiew).
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Do dziś podstawa tenorów w Akademickim Zespole Muzycznym Politechniki Śląskiej. Śpiewał z nami w pierwszych miesiącach działania zespołu.

 

 

 


Mirosław Nowosad (skrzypce).
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący m.in. z zespołem „Dla Odmiany“ oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy "AUKSO". Jeden z tych, którzy nas „ratowali“ w trudnych chwilach poszukiwania skrzypka.

 

Agnieszka Zacharko (flety, śpiew).
Szkolna koleżanka Dominiki z klasy fletu, gliwickiej szkoly muzycznej. Od lat związana z Akademickim Zespołem Muzycznym Politechniki Śl., gdzie śpiewała z Łukaszem, Adrianem i Pawłem. Zagrała i zaśpiewała z nami na kilku koncertach m.in. nad jeziorem Długie na festiwalu Keja.

 

 

 

Izydor Płonka (śpiew).
Wykładowca na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dawniej solista i wieloletni prezes Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, obecnie współpracuje z Akademickim Zespołem Muzycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Śpiewał z nami na festiwalu Zęza 2002 i kilku innych koncertach.

 


Klaudiusz Rosół (skrzypce).
Absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Miał być naszym etatowym skrzypkiem ale wybrał karierę naukową. Trafił do nas na chwilę w 2002 r, zagrał m.in. na warsztatach i w konkursie festiwalu Shanties 2002.


CREW ONLY